UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адвокати Мангера оскаржили вироки учасникам нападу на Гандзюк у Верховному суді

Захист підозрюваного в організації злочину заступилася за засуджених виконавців.

Адвокати голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, підозрюваного в організації нападу на радника мера міста Катерину Гандзюк, намагаються домогтися скасування обвинувального вироку, винесеного виконавцям злочину, повідомляє спільнота "Хто замовила Катю Гандзюк?". Йдеться про скарку, скеровану до Касаційного кримінального суду Верховного суду адвокатами Дмитром Ільченком і Максимом Дунаєвим.

"У реєстрі ми знайшли інформацію про двв касаційнв скарги адвокатів Ільченка (адвокат Мангера у справі про вбивство Гандзюк) і Дунаєва (адвокат, пов'язаний з Мангером через ще одного фігуранта справи). І ці скарги на вирок виконавцям вбивства від адвокатів замовника. Так, фактично адвокати Мангера визнають свою провину і йдуть ва-банк", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сторінці спільноти в Facebook у понеділок, 9 вересня.

За даними активістів, в ухвалах суду вказано, що касаційні скарги подані в інтересах засуджених учасників нападу, що став причиною загибелі Гандзюк. Автори заяви висловлюють впевненість, що скасування вироку виконавцям злочину є єдиним шансом для замовника уникнути покарання. Так як без виконавців зі справи зникне і замовник.

"Не здивуємося, якщо адвокати Мангера навіть підписали адвокатські договору з одним із засуджених виконавців, і тепер виступатимуть від імені обох співучасників. По суті адвокати Мангера стають адвокатами не голови Херсонської облради, а складного бандформування із засудженими вбивцями, кримінальними авторитетами і корумпованим замовником вбивства на високій посаді в області", - сказано в заяві спільноти.

Повідомляється, що касаційну скаргу розглядатимуть судді Наталія Марчук, В'ячеслав Маринич і Володимир Король.

Віктору Гандзюку, батькові Катерини, касаційну скаргу для ознайомлення ще не надали.

"Захист Мангера дуже хоче скасувати вирок виконавцям. Тому що цей вирок – цеглина для притягнення самого Мангера. І Касаційний кримінальний суд відкрив касаційне провадження, розгляд якого може призвести в подальшому до перегляду вироку. Касаційне провадження відкрили, справу витребували, а касаційну скаргу потерпілим досі не надіслали", - підсумували автори повідомлення.

Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням сірчаної кислоти.

За словами Віктора Гандзюка, напад на його дочку замовили голова Херсонської облради і голова місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство". Керівника групи виконавців Сергія Торбіна і ще чотирьох осіб поліція затримала у другій половині серпня. Усі вони брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів.

За даними ЗМІ та активістів, експомічник депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства. Саме він передавав гроші керівнику групи виконавців – Торбіну. 10 листопада співробітники СБУ затримали Павловського, через день його заарештували без права внесення застави.

Служба безпеки України 21 січня оголосила в розшук ймовірного організатора вбивства Гандзюк – раніше судимкого кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка), також відомого як "Москал". За даними ЗМІ, він переховується від слідства в Домініканській Республіці.

11 лютого Владиславу Мангеру повідомили про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. Але вже в квітні прокуратура вручила йому нову підозру, відмовившись від звинувачень в організації умисного вбивства. 14 лютого Шевченківський райсуд Києва заарештував Мангера до 3 березня. Наступного дня він вийшов на свободу після внесення 2,5 млн гривень застави.

6 червня Покровський районний суд Дніпропетровської області виніс обвинувальні вироки виконавцям вбивства Катерини Гандзюк. Ватажок групи Сергій Торбін отримав 6,5 років, а безпосередній виконавець Микита Грабчуком - 6 років позбавлення волі. Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Віктор Горбунов отримали по чотири, а Віктор Горбунов – три роки. У цьому термін включать час, що засуджені вже провели в СІЗО. У прокуратурі пояснили, що перед винесенням вироку всі вони визнали свою провину і дали викривальні свідчення проти інших учасників злочину. У квітні ГПУ перекваліфікувала справу з ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Прокуратура також пом'якшила підозру Ігореві Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК). 2 травня Павловського звільнили з-під варти і відправили під домашній арешт. 26 червня його термін закінчився, але прокуратура не стала клопотати про продовження запобіжного заходу. У липні ГПУ скерувала до суду обвинувальний акт щодо Павловського.

Детальніше про ймовірних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".