UA / RU
Підтримати ZN.ua

Абітурієнти подали понад один мільйон заяв на вступ до ВНЗ

Через електронну систему заяви подали майже 191 тисяч абітурієнтів.

Сьогодні, 26 серпня, повідомляється, що майже 191 тис абітурієнтів подали понад 1 млн заяв на вступ до установ вищої освіти.

Дані повідомило Міністерство освіти і науки України.

"22 серпня завершився основний етап вступної кампанії - подача електронних заяв на вступ до установи вищої освіти для отримання ступеня бакалавра і магістра на основі повної загальної середньої освіти. Зареєстровані більш 1 млн електронної заяв", - йдеться в повідомленні Міносвіти.

Читайте також: В Україні багато людей з вищою освітою, але великої віддачі немає - експерт

Зокрема, під час вступної кампанії через електронну систему заяви подали майже 191 тис. абітурієнтів, що на 25 тис. більше, ніж в минулому році. Відзначається, що зумовлено це тим, що в цьому році в цілому більшу кількість випускників шкіл і розширено перелік категорій вступників, які перейшли на електронний формат подачі заяв.

Крім п'яти заяв на місця державного замовлення, що надходять могли подати необмежену кількість заяв на контракт. За статистикою на одного вступника в цьому році припадає в середньому 5,26 заяв.

Також Міносвіти публікує ТОП за обраними спеціальностями та рейтинг ВНЗ за кількістю поданих заяв.

У Міносвіти повідомляють, що 27 серпня вступники дізнаються, чи отримали рекомендацію на навчання на місця державного або регіонального замовлення.

У абітурієнтів, які не отримають жодної рекомендації на бюджет, статус навпроти всіх заяв залишиться "Допущено до конкурсу". Ці заяви автоматично беруть участь в конкурсі на контракт.

Нагадаємо, прийом документів до ВНЗ іноземних студентів і абітурієнтів з тимчасово окупованих територій продовжать, повідомив заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

Прим документів на бюджетну форму навчання від абітурієнтів з окупованих територій продовжили до 23 жовтня, я для іноземців - до 15 грудня.

Освіта - сфера, чутлива до політичних, соціальних і економічних трансформацій суспільства і, в свою чергу, сама впливає на них. Основними трендами розвитку суспільства, що вплинули на освіту часів незалежності, були демографія, державні витрати і стан економіки. Детальніше в матеріалі Інни Совсун "В режимі виживання".