UA / RU
Підтримати ZN.ua

71% українців вважають, що США мають надавати Україні фінпідтримку без будь-яких умов – опитування

Водночас багато й тих, хто вважає, що реформи, які влада має провести в обмін на підтримку, є запорукою стабільного розвитку України.

США надають Україні безпрецедентну підтримку, без якої ми не могли б ні воювати, ні нормально існувати. Однак в обмін на допомогу Україна має посилити боротьбу з корупцією та загалом стати на шлях змін, пише Юлія Самаєва у статті «Підтримка США для України: три зовсім різні погляди». Заручившись допомогою соціологічної служби Центру Разумкова, ZN.UA дізналося в українців, що вони про це думають.

Зокрема, у громадян запитали, чи вважають вони справедливим, що Україна повинна здійснювати реформи заради продовження надання їй допомоги від США. «Так» відповіли 44%, «ні» — 28,2%. Решта опитаних обрали варіант «важко відповісти» (див. рис. 1).

«Та оскільки поняття справедливості доволі абстрактне, ми попросили наших співгромадян погодитися або не погодитися із трьома тезами щодо умов, які США висувають Україні в обмін на гроші. Тези представляють різні погляди на ситуацію і, що показово, всі три були підтримані більшістю респондентів (див. рис. 2)», – пише авторка.

Так, 71,3% українців вважають, що нам повинні надавати гроші без будь-яких умов, адже ми втрачаємо життя, воюючи за спільні демократичні цінності й безпеку Західного світу. Не згодні з таким твердженням – 16,1%, важко відповісти – 12,5%. 

Читайте також: США допомогли Україні створити системи ППО, які стріляють західними ракетами — ЗМІ

Водночас 58,8% переконані, що пропоновані США реформи прискорять шлях України до Євросоюзу і є запорукою стабільного розвитку нашої країни. Не погоджуються з цим 17,5%, важко відповісти – 23,6%. 

Водночас 53,9% згодні, що запропоновані Сполученими Штатами реформи встановлюють рамки для нашої влади, без яких є ризик того, що Україна втратить демократичні цінності, навіть вигравши війну. Не згодні з цим 17,7%, важко відповісти – 28,4%. 

Опитування на замовлення ZN.UA провів Центр Разумкова у період з 28 вересня по 4 жовтня. Дослідження проведи методом Face-to-Face у 22 областях України та Києві. Всього опитали 2019 громадян віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.