Директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук в інтерв'ю ZN.UA розповів про підсумки проведення Зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році. За його словами, експертна комісія в цьому році переглянула пороговий бал склав/не склав для деяких предметів.
Наприклад, критерії проходження тесту з української мови були суттєво пом'якшені. Тим не менш, 22 тис. 610 осіб або 8,9% від кількості абітурієнтів не змогли подолати поріг склав/не склав тесту з української мови і літератури, відповідно, вони не зможуть отримати сертифікат ЗНО та вступити до ВНЗ у цьому році. Якби критерій проходу залишався таким же, як у минулому році, тест не здали б 35 тис. 634 абітурієнта. Кращі результати проходження ЗНО з української мови та літератури показали абітурієнти з Київської, Волинської, Черкаської, Чернігівської областей та Києва.
70% абітурієнтів, які проходили в цьому році ЗНО з історії, не змогли відповісти на питання про те, коли було підписано Угоду про асоціацію України з ЄС, 40% не знають про те, що говориться в "Слові о полку Ігоревім".
Плачевна ситуація і з ЗНО з математики. За словами Лікарчука, цього року тест був найлегшим за всі роки проведення ЗНО, тим не менш, 24% абітурієнтів не змогли вирішити 10 завдань і, відповідно, не склали ЗНО. Краще інших тест з математики здали учні шкіл Львівської та Харківської областей, а також Києва.
Максимальну кількість балів з англійської мови набрали лише 13 осіб з 71 тис., які здавали тест в цьому році, а не пройшли поріг склав/не склав 13,3%. 21,3% від кількості абітурієнтів, які складали англійську мову, навіть не почали виконувати письмову частину тесту.
Читайте повністю інтерв'ю Оксани Онищенко з Ігорем Лікарчуком "Від "колядників" не маю відбою".