UA / RU
Підтримати ZN.ua

600 тисяч жителів Донбасу не мають доступу до продуктів харчування — ООН

Більша частина жителів проживає на окупованій бойовиками "Л-ДНР" території.

Майже 600 тисяч жителів Донецької і Луганської областей не мають безперешкодного доступу до продуктів харчування, заявила голова Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Дорті Еллехаммер.

"Ці люди з різних причин не мають доступу до продуктів харчування. Сьогодні залишається майже 600 тис. таких осіб. Велика частина з них проживає на непідконтрольної українському уряду території", - сказала вона в Краматорську, повідомляє прес-служба міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

За результатами дослідження Всесвітньої продовольчої програми ООН, яке тривало з червня 2015 по березень 2016 року, люди, які проживають в ОРДЛО найбільшу потребу відчували в м'ясних продуктах, зокрема, у яловичині, свинині і м'ясі птиці.

Крім того, через заміновані ділянки, жителі приватного сектору ОРДЛО не можуть вирощувати овочі, що впливає на якість харчування місцевого населення.

Раніше повідомлялося, що міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш виступив за збільшення норм провезення товарів через лінію зіткнення на тимчасово окуповану територію Донбасу.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України погоджує список товарів, які офіційно можуть перетинати лінію розмежування і потрапляти на окуповані території Донецької і Луганської областей.

В кінці 2014 року Україна запровадила економічну блокаду самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". З того часу безкінечні автомобільні черги вишиковуються біля військових пропускних пунктів у буферній зоні, де солдати обшукують автомобілі і шукають заборонені товари.

Результатом цього стало те, що ціни на захоплених територіях підскочили, а скорочення поставок продуктів, палива і медикаментів дали можливість "чорному ринку" процвітати. Проблеми мешканців захоплених територій посилюються ще й бойовими діями, які не вщухають, зруйнованою економічною інфраструктурою і фінансовими махінаціями, які влаштовують ватажки бойовиків. Багатьом мирним жителям доводиться покладатися лише на гуманітарну допомогу чи нерегулярні контакти з контрабандистами.

Раніше "Інформаційний супротив" повідомляв, що ватажок бойовиків у Луганську Ігор Плотницький не поділив російську контрабанду з "главою МВС" і заборонив йому виїжджати з "ЛНР". А бойовики "особистої гвардії" Плотницького заробляють на доставці продуктів з РФ. Закупівля продовольства відбувається виключно на бюджетні кошти "ЛНР" ("бюджет" формується з фінансової допомоги Росії і "податків"), проте прибуток від продажу надходить приватним особам в керівництві "народної республіки".