Оцінки роботи митниці залежать від виду зовнішньоекономічної діяльності, галузі, розміру підприємств і регіону їх розташування. Експортери оцінюють роботу митниці краще, ніж імпортери. Так, 35% підприємств-експортерів вважають, що робота митниці ефективна, й нічого змінювати не потрібно. Тоді як серед імпортерів таких лише 13%.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Оксана Кузяків та Ірина Федець. За їхніми словами, із зменшенням розміру підприємства погіршуються оцінки роботи митниці. Мікропідприємства майже вдвічі гірше оцінюють роботу митниці порівняно з великими чи навіть середніми.
"Відповідаючи на запитання, що створює основні проблеми для підприємств, майже половина опитаних (47%) зазначила недосконале, з їхнього погляду, митне законодавство. Підприємства мають на увазі широке коло проблем, які включають у себе також практику застосування регуляторних норм, - відзначають експерти. - Далі йдуть три проблеми, кожну з яких вибрало трохи більше чверті респондентів (по 26%). Це застарілість технічного оснащення, свідоме завищення митної вартості товару та недостатня прозорість і відкритість у роботі митниці. Важливість проблеми застарілості технічного оснащення дещо зросла порівняно із 2016 р., натомість частки підприємств, що говорять про свідоме завищення митної вартості товарів і недостатню прозорість і відкритість на митниці, дещо зменшилися".
Детальніше про проблеми української митниці читайте в статті Оксани Кузяків та Ірини Федець "Митниця очима українського бізнесу: потрібні зміни" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".