UA / RU
Підтримати ZN.ua

30 тисяч військовослужбовців виявили бажання отримати земельну ділянку

Поки що виділено 10 тисяч гектарів.

За станом на 19 березня заяви на отримання земельних ділянок подали близько 30 тис. військовослужбовців.

Про це в інтерв'ю DT.UA сказав глава Держгеокадастру Максим Мартинюк, призначений на цю посаду в березні 2015 року.

Найбільше заяв подано у Волинській (3443), Львівській (3171), Київській (3066), Миколаївській (2512), Житомирській (2159), Рівненській (1896) областях. Найменше - в Одеській (55), Харківській (56) і Запорізькій (246).

Виділено всього близько 10 тис. га, і цей процес, обіцяє Мартинюк, буде продовжуватися.

"Процес виділення земель ветеранам сьогодні відбувається загалом без затримок, я особисто тримаю його на контролі - всі спірні питання, які виникають, ми намагаємося вирішувати без зволікання в оперативному порядку", - повідомив чиновник.

За його словами, для учасників АТО діє стандартна процедура і нормативи отримання землі, прописані в Земельному кодексі. Але перед усіма начальниками обласних управлінь земельних ресурсів поставлено завдання знайти масиви - це кілька десятків гектар, як правило, - і розподілити їх між учасниками АТО.

Мартинюк зазначив, що питання того, як військовослужбовці потім будуть використовувати цю землю, це виключно їхня справа.

"Захочуть - продадуть, захочуть - побудують будинок або займуться фермерством. Це вже їхнє право, а наш обов'язок - виділити їм цю землю, на яку вони мають право згідно з законом", - сказав чиновник.

Докладніше читайте в інтерв'ю Михайла Кухара з Максимом Мартинюком: "Держгеокадастр повинен займатися обліком земель, а не їх розподілом" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".