UA / RU
Підтримати ZN.ua

200 іноземців отримали статус "закордонного українця"

Статус закордонного українця розглядається як іміджевий статус людини, яка підтримує зв'язки з батьківщиною предків і не забуває своє коріння.

Близько 200 іноземців, які мають українські корені, отримали 27 червня офіційний статус закордонного українця. Це здійснилося в ході 42-го засідання Національної комісії з питань закордонних українців. Статус закордонного українця надано іноземцям українського походження з 26 країн світу (зокрема, Уругваю, Кувейту, Тунісу, Алжиру, РФ, Бразилії, Канади, Латвії, Казахстану, Куби, ФРН).

Членами Національної комісії під час засідання продовжено обговорення внесення змін до Закону України "Про закордонних українців". Запропоновані зміни повинні бути включені в новий проект Закону; додатково опрацьовані членами Національної комісії; внесені МЗС на розгляд відповідних центральних органів виконавчої влади у відповідності з регламентними вимогами.

Як і всяка інша країна світу, Україна зацікавлена в тісних зв'язках з етнічними українцями, що проживають за кордоном, а також в їх можливому поверненні на Батьківщину.

Історично склалося, що українська діаспора у світі налічує близько 20 мільйонів чоловік, основна частина яких проживає у Канаді, США та Росії. Багато з них не хотіли б втрачати зв'язок з історичною батьківщиною та готові отримати "Карту українця".

Це цілком реальна річ для іноземця, якщо він обґрунтовує свої етнічні корені. На відміну від, скажімо, Ізраїлю, в Україні українцем може бути визнана людина з батьком або матір'ю українцями або якщо доведе приналежність предків до української нації.

Закон України "Про правовий статус закордонних українців" визначає закордонного українця як "особу, яка є громадянином іншої держави або особою без громадянства, а також має українське етнічне походження або є вихідцем з України. Українське етнічне походження - це належність особи або її предків до української нації та визнання ними України батьківщиною свого етнічного походження".

Маючі "Картку українця" громадяни інших країн можуть працювати в Україні без оформлення дозволу на працевлаштування, навчатися в українських вузах за спеціальними квотами в рамках держзамовлення. Також вони можуть оформити багаторазову українську візу безкоштовно, а слідом за цим - отримати постійний вид на проживання в Україні, що згодом стане основою для отримання українського громадянства.

Статус закордонного українця розглядається найчастіше як іміджевий статус людини, яка підтримує зв'язки з батьківщиною предків і не забуває своє коріння.

Читайте також: Прем'єр-ліга: "Карпати" розгромили "Ворсклу"

Президент Володимир Зеленський підписав указ про надання українського громадянства 14 особам, які брали участь у захисті територіальної цілісності, суверенітету та незалежності країни.

Зазначимо, що росіянка Юлія Толопа, яка у зоні бойових дій воювала в складі "Айдара", брала участь у всіх операціях, до яких залучали батальйон, а в 2016-му підписала контракт з ЗСУ довгий час не могла отримати громадянство України.

Детальніше про її долю читайте в статті Юлії Вовкодав "Росіянка, яка воювала за Україну: "Я відчуваю себе українкою..."" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".