Заступниця виконавчого директора з операційних питань Transparency International Ukraine Анастасія Мазурок у своєму матеріалі "Українцям потрібна боротьба зі злом, і найдосяжніше зло сьогодні — це корупція. Дослідження" зазначає, що у питаннях компенсацій на відшкодування наше суспільство демонструє дорослість та раціональність.
"Хоч із наведених даних може скластися враження, що в багатьох наших співгромадян — апатія і зневіра, це зовсім не так. Результати другої хвилі дослідження засвідчили, що наприкінці 2023 року суспільство й далі демонструє дорослість і готовність поступатися власними інтересами задля потреб інших", – зазначає Мазурок.
Наприклад, за її словами, 17% громадян зазначили, що їхнє майно постраждало від воєнних дій. І лише 32% з них подавали заявки на компенсації та відшкодування.
"Серед тих, хто не подавався, 37% сказали, що на сьогодні держава має нагальніші пріоритети для фінансування, а ще 12% вважають, що є люди, котрі постраждали значно більше. Хіба ж це не той самий несподіваний акт підтримки, який передусім і свідчить про наявність здорового суспільства?", – йдеться у матеріалі.
Якщо ж говорити про долучення до відновлення країни, то 36% опитаних вважають за свій обов’язок узяти участь у обговоренні проєктів відбудови, а ще 39% зазначили, що за можливості приєднаються до таких публічних дискусій.
"Водночас українці цілком усвідомлюють важливість допомоги з боку міжнародних партнерів для того, щоб наша країна досі трималася. Так, 43% українців відзначають вагомий внесок міжнародних донорів у процес відбудови, й найпозитивніші оцінки спостерігаються серед молоді, яка загалом більш обізнана в можливостях співпраці із Заходом і найчастіше долучається до волонтерських проєктів", – додала Мазурок.
Нагадаємо, за даними соціологічного дослідження Transparency International Ukraine майже 50% опитаних українців заявили, що поточний стан відновлення у нашій державі відповідає їх очікуванням, або перевищує, а кожен третій дорослий українець знає або бачив приклади того, що вже було відбудовано.