UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зонд Rosetta виявив "компоненти життя" на кометі Чурюмова-Герасименко

На кометі виявлені амінокислоти і фосфор.

На кометі Чурюмова-Герасименко виявлені "компоненти життя"

Зонд Rosetta виявив на кометі Чурюмова-Герасименко компоненти, які, на думку вчених, зіграли ключову роль в появі життя на Землі. Інформація про це була опублікована на сайті Європейського космічного агентства.

На кометі були виявлено гліцин – амінокислоту, яка найчастіше зустрічається в білках, і фосфор – ключовий елемент в структурі ДНК і клітинних мембран. Амінокислоти представляють собою органічні сполуки, які містять в собі кисень, вуглець, водень і азот, і утворюють основу білків.

Читайте також: Вчені вперше виявили комети за межами Сонячної системи

Вчені довгий час сперечалися про те, чи могло утворення життя на Землі бути наслідком "бомбардування" планети астероїдами і кометами, які принесли на неї воду і органічні молекули. Тепер же дослідникам вдалося виявити докази цієї теорії.

Вперше натяки на існування гліцину на кометі були виявлені в пробах, які повернулися на Землю у 2006 році з комети Wild-2. Разом з тим, можливе забруднення зразків пилом з Землі зробило їхній аналіз неможливим.

Тепер же Rosetta вперше змогла виявити докази існування амінокислот на кометі.

Раніше повідомлялося про те, що зонд Philae знайшов на поверхні комети 67Р (Чурюмова-Герасименко) 16 органічних сполук, насичених вуглецем і азотом, в тому числі 4 сполуки, які раніше не було виявлено на кометах. На думку вчених, наявність таких складних молекул в кометі, яка утворилася в період зародження Сонячної системи, свідчить про те, що хімічні процеси могли зіграти основну роль у сприянні формуванню умов для виникнення життя.