UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знайдено пояснення зникнення вуглецю з атмосфери Марса

Вуглець з атмосфери Марса міг "вирушити" в космос.

3,8 мільярда років тому на Марсі існувала помірно щільна атмосфера

Сучасний Марс покритий тонкою атмосферою, яка складається в основному з діоксиду вуглецю. Вона не дозволяє утримувати воду від замерзання або швидкого випаровування. Але дослідження вчених показують, що раніше атмосфера Марса була більш теплою і вологою, а ось причини, за якими значна частина вуглецю з атмосфери планети зникла, були довгий час не ясні. Нове ж дослідження американських вчених пропонує вирішення цієї загадки. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті NASA.

На думку вчених, 3,8 мільярда років тому атмосфера Марса була помірно щільною. Розвіяти її міг космічний вітер, який, як нещодавно встановили вчені, продовжує руйнувати атмосферу планети і зараз, виносячи кожну секунду по 100 грамів речовин в космос. На думку вчених, за кілька мільярдів років вітер міг видалити масу газоподібної речовини, що дорівнює сьогоднішній атмосфері Марса.

Вчені також порівняли вміст ізотопів вуглецю-12 і вуглецю-13 в атмосфері планети. Сьогодні марсіанська атмосфера набагато більше збагачена вуглецем-13. Дослідники виявили фотохімічний процес розпаду оксидів вуглецю під дією ультрафіолетових компонентів сонячного випромінювання з утворенням елементного вуглецю і кисню.

Читайте також: NASA уклало контракт на створення ракетних двигунів для польотів на Марс

За словами автора дослідження Ренью Ху, "наша робота показує, що перехід від помірно щільної атмосфери до тонкої цілком можливий. Завдяки цьому новому фотохімічному механізму ми тепер склали ясну картину еволюції марсіанської атмосфери".

Крім того, вчені припускають, що вуглець міг частково перейти в гірські породи на поверхні Марса.

Раніше повідомлялося про те, що дослідники виявили сліди атмосфери на скелях Марса. Область Nili Fossae є областю з найбільшим вмістом карбонатів на Марсі. Скелі в цій області містять в два рази більше двоокису вуглецю, ніж у всіх інших карбонатах на поверхні планети.