UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знайдені кістки людей кам'яної доби вказують на найдавніші масові катування

Кістки датуються періодом з 5207 по 4849 рік до нашої ери.

Знайдені кістки людей кам'яної доби, закопані в братській могилі, свідчать про те, що, скоріше за все, населення цілого селища зазнало масових катувань. До таких висновків прийшов німецький вчений Крістіан Мейєр з університету Майна, повідомляє New Scientist.

Мейер досліджує кістки 26 осіб, які були знайдені біля Франкфурта ще в 2006 році, але походження яких до нинішнього часу не було встановлено. Він датує кістки часовим відрізком з 5207 по 4849 рік до нашої ери, періодом неоліту. У цей час фермерство вже поширилося по більшій частині території Європи, формуючи Культуру лінійно-стрічкової кераміки.

На думку Мейєра, поховання з'явилося після того, як група невідомих напала на селище, в якому проживало 26 осіб. Нападники зламали щиколотки людей, що проживали в селі, щоб вони не могли втекти, а потім вбили їх, ударом в голову.

Ця знахідка руйнує поширену думка про мирне співіснування людей даного періоду. До таких наслідків приводили зіткнення громад через неврожай, перенаселення або поділ землі. За словами вчених, поодинокі свідчення тортур часів кам'яного століття зустрічалися і раніше, але цей випадок став першим, коли тортурам піддалося ціле селище.

Половина жертв були дітьми, половина – дорослими, двоє найстарших з давніх людей, вік яких становив 40 років, були жінками. Останків підлітків не було знайдено, що свідчить про те, що вони могли втекти або були забрані нападниками.

Раніше вчені назвали стародавніх людей причиною вимирання шаблезубих тигрів і мамонтів.