Китайські і американські вчені виявили сліди примітивних грибів, вік яких оцінюється в 635 мільйонів років. Як повідомляє Naked science, викопні останки знайшли в найничих шарах формації Доушаньто в Південному Китаї.
Вважається, що життя на Землі виникло 4,1-3,8 мільярда років тому, а гриби були одними з перших живих організмів на планеті. Тепер дослідникам вдалося виявити останки грибоподібних викопних, які з'явилися в кінці одного з льодовикових періодів. Вони являють собою ниткоподібну структуру, яку вважають однією з ключових характеристик грибів.
На думку дослідників, їхнє відкриття - ключ до розуміння багатьох поворотних моментів в історії Землі. На початку едиакарського періоду, до якого відносяться знайдені викопні, планета відновлювалася після найбільш катастрофічного льодовикового періоду в своїй історії, так званої «Землі-сніжки». Тоді океан огортав лід товщиною більше кілометра, а майже всю планету покривав сніговий щит.
У науковому середовищі немає єдиної думки про те, як Землі вдалося розтопити весь цей лід. Нове відкриття пропонує нове пояснення цьому. Справа в тому, що гриби мають симбіотичні відносини з рослинами і мають визначальний вплив на різні біохімічні процеси. Вони ж, у свою чергу, впливають на кліматичні зміни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Університету Де Поля провели порівняння розмірів і форми зубів всього загону ламнообразних акул, включаючи 15 сучасних видів, таких як велика біла, і 13 викопних, таких як мегалодон. Вони прийшли до висновку, що великі розміри цих риб обумовлені теплокровностью і практикою поїдання своїх побратимів ще в утробі.