UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знайдені докази зимівлі динозаврів в Арктиці

На Алясці знайшли численні кістки дитинчат гігантських ящерів.

Вчені з США та Канади виявили свідчення того, що динозаври не мігрували на зиму з Арктики, а залишалися тут, стійко переносячи холоди. Як повідомляє Naked science, серед останків динозаврів, які жили на Алясці 70 мільйонів років тому, знайшли численні кістки дитинчат.

За часів динозаврів на Крайній Півночі було тепліше, ніж зараз, середньорічна температура тут становила близько шести градусів Цельсія. Вчені прийшли до такого висновку, проаналізувавши осадові відкладення в формації Пінс-Крік на Алясці. Тут же дослідники знайшли свідчення того, що динозаври не мігрували на зиму з Арктики, переносячи морози, темряву, а іноді і сніг.

Автори нової роботи називають останки, знайдені в Пінс-Крік, «найпівнічнішими непташиними динозаврами». У цій формації знайшли останки семи різних видів динозаврів, включаючи тиранозаврів, газрозаврів і цератопсид.

Раніше вчені припускали, що для висиджування яєць і вирощування потомства динозаври мігрували на південь. Але тепер дослідники з'ясували, що це не так. Їм вдалося виявити сотні зразків, що належали молодняку, і інші сліди «гніздування» динозаврів в Арктиці.

За словами вчених, деяким динозаврам потрібно до півроку, щоб вилупитися з яйця. Тобто, на це був потрібен весь час північного літа, і якби тварини мігрували, то новонародженим доводилося б відразу пускатися в тривалий шлях.

Дослідники також вважають, що пір'я і певні фізіологічні механізми підтримки температури тіла могли зігрівати динозаврів і арктичної зими, яка була не такою холодною, як сьогодні. Можливо також, що вони впадали на цей період в сплячку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У Китаї виявлено майже повний скелет динозавра

Раніше вчені розповіли про те, чому динозаври були такими великими. На їхню думку, цьому сприяла унікальна будова кісток динозаврів.