UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знайдена особливість коронавірусу, яка викликає смертельну хворобу у дітей

Ця ж особливість може пояснити важкий перебіг захворювання у деяких дорослих.

Вчені виявили особливість нового коронавірусу, яка дозволяє йому викликати синдром мультисистемного запалення у дітей (MIS-C). Їхня дані свідчать про те, що поява захворювання може бути пов'язана з особливістю шипів вірусу, повідомляє «УНІАН».

Відзначається, що на даний момент в США було зафіксовано 697 тисяч підтверджених або ймовірних випадків захворювання на COVID-19 у дітей. Більшість з них переносять хворобу легко, а у 16-45% навіть не з'являється симптомів захворювання. Але є і ті, у виникає серйозне ускладнення, яке називають синдромом мультисистемного запалення. У дітей спостерігається висока температура, діарея, висип, біль у животі та нудота.

MIS-C - доволі рідкісне явище, в США хворобу підтвердили в 1027 випадках. Але вона за лічені години може призвести до тяжких запальних процесів, які в деяких випадках можуть закінчитися смертю. Недавній звіт Центру з контролю і профілактики захворювань США свідчить, що серед пацієнтів молодше 21 років, які загинули від COVID-19, причиною смерті була поява MIS-C.

Зазвичай синдром з'являється у дітей через кілька тижнів після появи класичних симптомів зараження коронавірусом. Більш того, хвороба може проявитися навіть у тих, хто переніс COVID-19 безсимптомно.

Дослідження вчених показали, що після зникнення з дихальних шляхів коронавірус може розвиватися в травній системі. Вірус може бути присутнім в випорожненнях цілий місяць. Інші дослідження вказують на те, чому коронавірусу вдається переключитися на травну систему, і чому у деяких пацієнтів імунна система надмірно реагує на зараження.

Коли синдром мультисистемного запалення був вперше виявлений у дітей в Італії і Британії, лікарі припустили, що це хвороба Кавасакі. Разом з тим, у цих двох станів є чіткі відмінності. Пацієнти з MIS-C зазвичай старше, їх середній вік становить дев'ять років. У випадку з хворобою Кавасакі пацієнтам зазвичай близько двох років. Дослідникам вдалося з'ясувати, чому коронавірус викликає такі ускладнення.

Коронавірус SARS-CoV-2 має сферичну форму і покритий шипами, за допомогою яких він чіпляється до людських клітин, які називають ACE2. Він схожий на мікроскопічну версію будяків. Вчені виявили, що на відміну від інших коронавірусів, шипи нового мають унікальну рису. Певна частина цих шипів нагадує бактеріальні токсини, які називають "супер антигенами".

Це білки, які викликають надмірну реакцію Т-клітин імунітету людини. Вчені вважають, що ця особливість коронавірусу дозволяє пояснити те, чому у пацієнтів з MIS-C спостерігаються ознаки як при зараженні крові. Відкриття дослідників може пояснити те, чому коронавірус викликає різні типи гіперзапалення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені показали поширення коронавірусу під час розмови за столом

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, виступаючи на пресконференції 17 вересня, заявив, що ситуація з поширенням коронавірусу вийшла з-під контролю і набуває катастрофічних масштабів.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.