UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знайдена екзопланета, яка повернула собі атмосферу замість втраченої

Планета знаходиться дуже близько до своєї материнської зірки.

Вчені з Лабораторії реактивного руху NASA заявили про те, що екзопланета GJ 1132b могла повернути собі атмосферу замість загубленої. За їхніми словами, вона знаходиться так близько до своєї зірки, що втратила атмосферу ще до першої сотні мільйонів років, але вулкани оточили її газами вдруге, повідомляє Naked science.

Екзопланета знаходиться в сузір'ї Вітрила і обертається навколо зірки на відстані 40 світлових років від Землі. Вона трохи крупніша за Землю і важить 1,6 рази більше. А ось оберт навколо свого світила здійснює всього за 1,6 дня. Кілька років тому вчені виявили у неї атмосферу, хоча, згідно з розрахунками, вона давно повинна була її втратити.

Тепер же вчені знайшли рішення цього парадоксу. Вони використали спостереження телескопа «Хаббл» і результати комп'ютерного моделювання еволюції екзопланети. За словами дослідників, планета дійсно втратила атмосферу в перші 100 мільйонів років її існування, нинішня ж - уже друга за рахунком.

Ймовірно, нову атмосферу створила потужна вулканічна активність. Вона визволила запаси водню і інших газів, накопичені в мантії ще в процесі формування планети. На це вказує і аномально високий вміст синильної кислоти, який в атмосфері GJ 1132b досягає 0,5%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені знайшли в Сахарі уламок протопланети

Раніше вчені з Інституту астрономії Товариства Макса Планка виявили біля червоного карлика недалеко від Сонця землеподібну планету, якій вдалося зберегти свою атмосферу. Вона може допомогти вченим вивчати атмосфери інших світів.