NASA підбило попередні підсумки місії апарату DART, який зіткнувся з Діморфом – супутником астероїда Дідім. Внаслідок зіткнення йому вдалося змінити траєкторію руху небесного тіла, тому агентство визнало експеримент успішним, йдеться на сайті NASA.
DART врізався в Діморф на швидкості 22530 кілометрів на годину, в результаті в космос було викинуто мільйон кілограмів уламків. Спостереження за ними були проведені за допомогою телескопів і допоможуть, зокрема, дізнатися більше про склад астероїда.
Ці спостереження показали, що Діморф і Дідім складаються з однакового матеріалу, пов'язаного зі звичайними хондритами – найпоширенішим типом астероїдів, що падають на Землю. Крім того, вчені побачили, що тиск сонячного випромінювання розтягнув пояс уламків у кометоподібний хвіст завдовжки десятки тисяч кілометрів.
Вчені підрахували, що імпульс, який DART передав астероїду, був у 3,6 рази більшим, ніж якби він просто сів на небесне тіло. На думку дослідників, сам викид матеріалу вплинув на рух Діморфа сильніше, ніж зіткнення з апаратом.
Нагадаємо, запуск місії DART відбувся 24 листопада 2021 року, його здійснили за допомогою ракети-носія Falcon 9. У ніч на 27 вересня він врізався в Діморф на швидкості близько 23 760 кілометрів на годину.
Подвійну систему відкрили ще 1996 року. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 метрів і Діморфа, діаметр якого оцінюється в 160 метрів.