UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жителі Стародавнього Єгипту приносили диких птахів в жертву богам

Можливо, це вплинуло на скорочення кількості птахів на території Єгипту.

Французькі вчені вивчили мумії ібісів та інших птахів, які були знайдені в гробницях долини Нілу і прийшли до висновку, що стародавні єгиптяни не виводили їх, а ловили диких пернатих і приносили в дар богам. Можливо, це призвело до скорочення кількості птахів на території Єгипту, повідомляє Naked science.

Ібіси вважалися у єгиптян священними птахами. У давнину вони були дуже поширені в Єгипті, а зараз зустрічаються дуже рідко. Можливо, причиною цього було знищення ібісів для жертвоприношень.

Більшу частину птахів, знайдених в древніх гробницях, складають ібіси. Через їхню велику кількість вчені довгий час не могли зрозуміти, чи були вони розведені в неволі або ж їх виловили в природному середовищі існування.

Виявилося, що птахів все-таки ловили. При цьому, особливих принципів, за якими обирали ібіса, не було. Єгиптяни брали і яйця, і молодих птахів, і старих особин. На це вказали пір'я і кістки муміфікованих ібісів, які вивчили вчені.

Результати аналізу ізотопного складу останків показали різну дієту пернатих. Це, за словами вчених, свідчить про те, що птахів ловили, а не розводили. В іншому випадку їхній раціон був би схожим. Крім того, дослідження показали «екзотичний» склад харчування птахів в порівнянні з дієтою самих єгиптян. З цього випливає, що багато птахів були перелітними.

Інша група вчених провела аналіз древніх фресок і знайшла в них сцени полювання на птахів. Вчені припускають, що такий масовий вилов диких птахів вплинув на їхню популяцію задовго до скорочення орнітологічної фауни, яке спостерігається сьогодні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи знайшли в Єгипті кладовище незвичайних домашніх тварин

Раніше археологи виявили на відстані 30 кілометрів від Каїра в некрополі Саккара 27 стародавніх саркофагів. Чи є в них мумії, поки невідомо.