Росія обстрілює об'єкти критичної інфраструктури, щоб залишити українців без електрики. Зараз особливо важливо залишатися на зв'язку із близькими, а тому варто тримати смартфон зарядженим.
Є кілька способів зарядити його навіть якщо електрику відключили, пише «Апостроф».
- Повербанк. Портативний акумулятор – це просто порятунок у наших реаліях, оскільки можна зарядити і телефон, і іншу техніку.
- Ноутбук. Від зарядженого ноутбука можна зарядити телефон через кабель USB.
- Бездротова колонка. Спосіб ідентичний попередньому, але слід розуміти, що маленька зарядить телефон тільки на 10-20%, проте цього достатньо для термінових дзвінків або повідомлень.
- Автомобіль. Автомобільні зарядки – це зручний спосіб зарядити телефон в умовах вимкнення електроенергії.
- Генератор. Багато власників приватних будинків користуються генераторами, які забезпечують стабільну роботу всіх електропристроїв вдома.
- Джерело безперебійного живлення. Це автоматичний пристрій, який зазвичай купують для ноутбуків чи комп'ютерів.
- Велосипедний генератор. У колесі велосипеда є маленький генератор, який заряджається від руху. Він також може бути джерелом живлення в екстреній ситуації.
- Ліхтар. Акумуляторні ліхтарі також можуть стати зарядним пристроєм для телефону за наявності кабелю USB.
- Сонячна батарея. Невелика сонячна батарея ідеально підходить для використання як резервне джерело живлення.
- Ручний зарядний пристрій. Цей пристрій працює від того, що ви обертаєте ручку й виробляєте енергію, потім підключаєте телефон та заряджаєте його.
- Зарядний пристрій на дровах. Незвичайні зарядні пристрої на дровах генерують енергію з вогню та дозволяють зарядити не тільки телефон, а й планшет, повербанк, ноутбук. Крім того, на деяких моделях можна готувати їжу.
Як може змінитися ситуація майбутньої зими та за яких обставин можливе відключення електрики на 10-12 годин щодня читайте у статті Ігоря Маскалевича «Енергетичний терор і як його пережити» на ZN.UA.