UA / RU
Підтримати ZN.ua

Завтра Землю накриє хмара плазми, викинутої Сонцем

7 грудня на нашій зірці стався спалах.

У ніч з 9 на 10 листопада Землю накриє хмара сонячної речовини, яку було викинуто нашою зіркою під час спалаху, що стався 7 грудня. Як наголошується на сайті лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН, прихід перших хмар плазми очікується вже о 2-3 години ночі за київським часом 9 грудня.

Основне ядро викиду досягне нашої планети приблизно о 21-22 годині того ж дня. Земля зануриться в сонячну речовину на термін трохи більше доби, до середини дня 10 грудня. Швидкість сонячного вітру в цей час зросте зі звичайних 400 метрів на секунду до 600-800 метрів на секунду.

«Сонячний вибух стався на стороні Сонця, зверненої до Землі, в групі сонячних плям, видимих в даний час майже точно в центрі сонячного диска. Саме в цій області тиждень тому стався спалах рівня M4.4, що став найбільшим за останні три роки. В той момент, однак, активна область знаходилась ще на зворотному боці Сонця і не могла вплинути на Землю. В даний час область, навпаки, знаходиться в положенні, при якому її вплив на Землю максимальний. У той же час потужність другого спалаху, що стався зараз, приблизно в 5 разів менша - за шкалою спалахів він класифікований як С7.4. Таким чином він відноситься до третього за силою класу С. До другого класу, що позначається буквою M, йому не вистачає приблизно 30% потужності. До вищого класу X не вистачає множника близько 15», - йдеться в повідомленні.

Вчені відзначають, що крім негативних наслідків у цієї події є також позитивні, для любителів полярних сяйв. Область сяйв (так званий авроральной овал) може знизитися до широт 60-70 градусів, що дозволить спостерігати їх на багато більших географічних просторах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вченим вдалося передбачити появу плям на Сонці

Раніше вчені Національного наукового фонду США опублікували найчіткіший знімок плями на Сонці, отриманий на даний момент. Знімок був зроблений за допомогою телескопа імені Деніела Іноуе, встановленого на Гавайях.