UA / RU
Підтримати ZN.ua

Запуск супутника «Січ 2-1»: Космічне агентство відповіло на претензії Уруського

Між Мінстратегпромом, «Укроборонпромом» і Космічним агентством йде війна не менше запекла і контрпродуктивна, ніж між головнокомандувачем ЗСУ Хомчак і міністром оборони Тараном. Це дуже "допомагає" обороноздатності країни і збереження залишків її наукового потенціалу.

У Державному космічному агентстві спростували заяви віце-прем'єра - міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського щодо підготовки до запуску супутника «Січ 2-1». У відомстві назвали недостовірною озвучену Уруським інформацію про повну готовність супутника і про саботаж ДКА, з яким бореться Мінстратегпром.

«Маніпуляції та некомпетентність офіційних осіб щодо запуску супутника «Січ 2-1» дискредитує не лише перших осіб країни, а й космічну галузь в цілому. Це ставить під загрозу не тільки завершення робіт по супутнику, але й сіє сумніви щодо інституційної спроможності органів влади виконувати покладені на них функції, однозначно не сприяє міжнародному іміджу України», - йдеться в повідомленні, поширеному пресслужбою Агентства в четвер, 11 лютого.

У ДКА відзначили, що запуск супутника заплановано на грудень 2021 року. Станом на 13 січня роботи зі створення «Січ 2-1» виконані на 85%, рівень готовності наземного центру управління оцінюється в 45%.

За даними Агентства, в грудні 2020 року проект «Січ 2-1» перебував у замороженому стані через відсутність фінансування.

«Можливість виконати завдання президента України Володимира Зеленського з'явилася тільки після тієї роботи, яку провело керівництво ДКА і КБ «Південне» разом з іншими структурами протягом останніх двох місяців і продовжує в посиленому темпі до сих пір», - підкреслили в ДКА.

У відомстві пообіцяли зробити все можливе, щоб запуск супутника «Січ 2-1» відбувся в 2021 році - в рік 30-річчя Незалежності України.

Читайте також: SpaceX запустила на орбіту рекордну кількість супутників

Олег Уруський також повідомляв, що Україна веде переговори з компанією Ілона Маска SpaceX щодо спільного запуску супутника «Січ 2-1» у грудні 2021 року.

Український апарат розробляється для того, щоб отримувати зображення поверхні Землі у видимому і ближньому інфрачервоному діапазонах. Також він призначений для моніторингу параметрів магнітосфери планети.