UA / RU
Підтримати ZN.ua

З космодрому Куру стартував ракетоносій Vega з українським двигуном

З космодрому на північно-східному узбережжі Південної Америки був проведений запуск дослідницького апарату для вивчення гравітаційних хвиль в рамках ЗТВ.

У четвер, 3 грудня, ракета-носій Vega з українським двигуном була запущена з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Вона повинна вивести на розрахункову орбіту демонстраційний апарат LISA Pathfinder, призначений для перевірки загальної теорії відносності (ЗТВ). Про це повідомляється на сайті компанії Arianespace.

Попередній пуск, призначений на 2 грудня, було перенесено у зв'язку з неполадками з ракетою-носієм Vega. Замовником пуску станції виступило Європейське космічне агентство (ЄКА), виробник - компанія Airbus Defence and Space.

Апарат LISA Pathfinder повинен, використовуючи власні можливості, в січні 2016 року вийти в точку Лагранжа L1 системи Земля-Сонце. З допомогою апарату науковці збираються відпрацювати технології, призначені для запуску в 2034 році станції eLISA (Evolved Laser Interferometer Space Antenna) для виявлення гравітаційних хвиль, передбачених у рамках загальної теорії відносності.

Пуск ракети Vega став шостим в її історії з 13 лютого 2012 року.

23 червня 2015 року за допомогою цієї ракети на розрахункову орбіту був виведений європейський супутник Sentinel-2A, призначений для дистанційного спостереження за Землею.

Ракети Vega здатні виводити на низьку навколоземну орбіту вантажі масою від 300 до 1500 кілограмів. Для верхнього (четвертого) ступеню цієї ракети дніпропетровське конструкторське бюро "Південне" розробило, а "Південмаш" створив маршовий двигун РД-843.

Arianespace - найстаріша в світі компанія, що здійснює комерційні запуски штучних супутників Землі. Всього Arianespace використовує три типи ракет-носіїв: європейські Ariane 5 важкого класу, російські "Союзи" середнього класу, а також італійські Vega легкого класу.

Читайте також: Сонце допоможе вченим краще вивчити гравітацію

Європейська компанія Arianespace займає 60 відсотків світового ринку комерційних запусків апаратів на геостаціонарні орбіти. Основними конкурентами виступають американська SpaceX і Роскосмос.

27 листопада Китай вивів на орбіту супутник дистанційного зондування Землі "Яогань-29".