UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейський космічний зонд "Розетта" зафіксував величезний викид газу і пилу з комети 67Р

Система відеокамер "Озіріс" зафіксувала в останні дні бурхливе виверження на звороті комети в районі, який отримав позначення "Імхотеп" по імені єгипетського бога мудрості й медицини.

Європейський космічний зонд "Розетта" зафіксував величезний викид газу і пилу на поверхні комети, на орбіті якій він знаходиться.

Комети Чурюмова-Герасименко 67Р, яка являє собою пухкий грудка льоду і пилу діаметром 4 км, в даний час наближається до Сонця, яке все сильніше нагріває її поверхню.

"Розетта" знаходиться на відстані близько 100 км від комети і продовжує посилати на Землю цікаві унікальні зображення трансформації цього небесного тіла.

Система відеокамер "Озіріс" зафіксувала в останні дні бурхливе виверження на звороті комети в районі, який отримав позначення "Імхотеп" по імені єгипетського бога мудрості й медицини.

Доповідь про цю подію був представлений на генеральній асамблеї Європейського союзу геофізики у Відні, передає Бі-бі-сі.

Серія знімків була отримана за період з 31 січня по 25 березня

Голова проекту "Озіріс" Карстен Гюттлер повідомив, що перший знімок був отриманий 12 березня.

"Потім знімки робилися з інтервалом у дві хвилини. На першому знімку ми не бачимо ніякої активності. На другому знімку видно вже повністю сформований потік газу і пилу", - розповів Гюттлер.

Наближається до Сонця

"Довжина цього викиду - близько 900 метрів, а швидкість поширення - вісім метрів в секунду. Цікаво, що цей викид виник на темній стороні комети, не освітленої Сонцем, і механізм виникнення такої аномалії нам поки не зрозумілий", - додав учений.

Вважається, що основна активність на поверхні комети має відбуватися на ділянках, що розігріваються Сонцем, а не в затінених зонах.

Комети 67Р швидко наближається до Сонця і пройде перигелій, тобто точку мінімальної відстані від нього, 13 серпня.

Викид стався в цьому районі поверхні комети

Вона буде перебувати в цей день всередині орбіти Марса на відстані близько 189 млн км від Сонця.

Очікується, що активність процесів, що відбуваються на поверхні комети, буде безперервно зростати до цього моменту.

У березні керівники польоту перевели зонд на більш віддалену від орбіту комети, так як викиди пилу впливали на його навігаційну систему.

Датчики системи орієнтації по зіркам почали давати збої через присутність великої кількості пилу.

Мабуть, в майбутні місяці цей маневр перекладу зонда на іншу орбіту доведеться повторити.