Японська станція "Хаябуса-2" у ході невдалої спроби зниження в середині травня зробила знімок штучного кратера на астероїді Рюгу крупним планом. Як повідомляється на сайті місії, це дозволило вченим визначити придатність кратера для збору грунту.
Наголошується, що була зроблена спроба зниження 14-16 травня. Тоді "Хаябуса-2" почала зближення в астероїдом, але на висоті 50 метрів в автоматичному режимі зупинила зниження і почала підніматися. Це сталося через некоректної роботи лідара.
Через те, що зниження так і не відбулося, станція не змогла встановити цілеуказник, який в подальшому допоміг би їй орієнтуватися при зборі грунту. Команда місії вирішила повторити спробу 28-30 травня.
Станція була запущена 3 грудня 2014 року. Її завдання - доставка зразків ґрунту з астероїда Рюгу. На думку дослідників, вивчення хімічних властивостей його речовини дозволить вченим судити про склад протосонячної туманності.
"Хаябуса-2" буде досліджувати астероїд приблизно 1,5 року, а потім спуститься на його поверхню модуль MASCOT, на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера. Після взяття проби ґрунту з поверхні Рюгу станція відправиться назад до Землі, і скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.
Раніше станція "Хаябуса-2" передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.