Японська станція "Хаябуса-2" не змогла скинути цілеуказник в штучний кратер, який був створений на поверхні астероїда Рюгу. Як повідомляє Планетарне товариство, станція повинна була орієнтуватися на цілеуказник під час другого збору зразків.
Наголошується, що "Хаябуса-2" працює коректно і змогла повернутися на робочу 20-кілометрову орбіту. Разом з тим, час, відведений на другу спробу збору зразків ґрунту, стрімко зменшується. За місяць-півтора Рюгу досягне перигею і стане занадто гарячим для того, щоб "Хаябуса-2" його торкнутися.
На даний момент дослідники вивчають дані телеметрії для того, щоб зрозуміти причини невдачі. Подібна ситуація вже мала місце у вересні 2018 року, тоді станція не змогла завершити зниження через проблеми з лідаром, який не міг контролювати відстань до Рюгу через дуже низьку відбивну здатність ґрунту астероїда.
Станція була запущена 3 грудня 2014 року. Її завдання - доставка зразків ґрунту з астероїда Рюгу. На думку дослідників, вивчення хімічних властивостей його речовини дозволить вченим судити про склад протосонячної туманності.
"Хаябуса-2" буде досліджувати астероїд приблизно 1,5 року, а потім спуститься на його поверхню модуль MASCOT, на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера. Після взяття проби ґрунту з поверхні Рюгу станція відправиться назад до Землі, і скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.
Раніше станція "Хаябуса-2" передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.