Психоаналітик і письменник Луїджі Дзоя заявив про те, що розвиток технологій може призвести до того, що ХХІ століття буде останнім в історії розвитку людства. Про це Дзоя розповів в інтерв'ю "Українській правді".
За словами психоаналітика, експеримент, який був проведений американськими психологами показав, що молодь, яка виросла на цифрових технологіях, не здатна встановлювати глибокі людські стосунки, зв'язки таких людей більш поверхневі.
"Мораль як така потребує більш глибокого підходу, значить – менш квапливого. Молоді люди звикли тримати в руках гаджети, де відгук миттєвий порівняно з нормальним людським спілкуванням. Для того щоб осмислити щось, дійти до рівня моральної оцінки явищ, потрібно більше часу. Потрібно більш глибоке особистісне сприйняття. Коли люди дивляться один одному в очі і наживо спілкуються, вони мають один до одного більше поваги, ніж ті люди, які існують або співіснують у віртуальному світі", - розповів Дзоя. Розвиток технологій і людства, на його думку, - різні речі.
Він також підкреслив, що в сучасному світі необхідно приділяти більше уваги вихованню дітей, тому, щоб вони росли в реальному, а не віртуальному світі. "Технології розвиваються, існують планшети для дітей віком від одного року, з відповідними іграми. За цією індустрією величезні гроші. Тільки в сім'ї можуть протистояти цьому, і це дуже просто. Замість того щоб дитина грала з планшетом, з нею повинні розмовляти батьки", - заявив психоаналітик.
Раніше історик Юваль Ної Харрі заявив про те, що у ХХІІ столітті людство завдяки штучному інтелекту і біотехнологіям розділиться на біологічні касти. Маси втратять економічний і політичний вплив, а представники еліт зможуть підвищити свої інтелектуальні можливості і поліпшити фізичні показники за допомогою технологій.