UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вулканічна активність могла зіграти ключову роль у появі сучасної людини – вчені

Виверження вулканів вплинули на території, що були зайняті гомінидами.

Вчені заявили про те, що вулканічна активність, яка проявилася кілька сотень тисяч років тому в Ефіопії, могла суттєво вплинути на еволюцію сучасної людини. Висновки вчених були опубліковані в журналі Nature.

За словами дослідників, виверження відбувалися в районі Східно-Африканської рифтової долини, яка являє собою континентальний розлом, частина якого проходить через Ефіопію. Вчені відновили історію вивержень, які відбувалися в районі рифту протяжністю 200 кілометрів.

У ході дослідження було встановлено, що 321-170 тисяч років тому у цій області відбувалися потужні вулканічні процеси. На думку вчених, виверження траплялися у п'ять разів частіше, ніж зазвичай. Ці процеси збіглися з появою людини на території 200 тисяч років тому.

Дослідники припускають, що виверження могли викликати суттєві екологічні зміни на територіях, заселених гомінидами, що сприяло їхній еволюції і появи сучасної людини.

Раніше в цьому році археологи виявили невідомий раніше вид давніх людей. Знайдений вид отримав назву Homo naledi - від слова "зірка" місцевою мовою сесото. Мозок Homo naledi був розміром з великий апельсин, вони мали струнке тіло, плечі, схожі на плечі сучасних мавп, і ноги, які нагадують за будовою ногу сучасної людини. Зріст Homo naledi становив приблизно 150 сантиметрів, а вага – приблизно 45 кілограм.