UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ворони не поступаються шимпанзе в інтелекті – вчені

Птахи пройшли тести на витривалість і кмітливість.

Вчені заявили про те, що новокаледонські ворони, галки й інші воронові птахи не поступаються в інтелекті і ступеню контролю шимпанзе, незважаючи на величезні відмінності у масі мозку. Висновки вчених були опубліковані в журналі Royal Society Open Science.

Птахи пройшли тести на витривалість і кмітливість на стільки ж добре, як і вищі примати. Суть тесту полягала в тому, що в клітці з птахом розміщали циліндр, усередині якого перебувала їжа. В боках циліндра були зроблені отвори, через які їжу можна було дістати і з'їсти її. У першій частині експерименту стінки циліндра були непрозорі і тварина не могла бачити їжу, якщо на дивилася на боки циліндру.

Після того, як птахи навчилися отримувати їжу з циліндра, його стінки були замінені на прозорі. Це було тестом на терпіння і раціональне мислення – якщо тварина пам'ятала, що стінки судини не були проникними, то вона відразу підходила до кінців циліндра, а не намагалося дістати шматочок їжі крізь скло.

Ворони і сойки впоралися з цим завданням з майже зі 100% ступенем успіху. Подібний рівень самоконтролю і кмітливості, за словами вчених, раніше вважався відмінною рисою шимпанзе, горил та інших вищих приматів. Таким чином, можна говорити, що ворони не поступаються шимпанзе в умінні мислити, незважаючи на 25-кратну різницю в обсязі мозку.

Раніше вчені заявили про те, що тварини з більшим розміром мозку по відношенню до маси тіла володіють більш високим інтелектом.