UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВООЗ виступила проти лікування COVID-19 переливанням плазми хворих

Переливання плазми не впливає на смертність від хвороби чи ймовірність попадання на апарати ШВЛ.

Група розробки рекомендацій (GDG) Всесвітньої організації охорони здоров'я «настійно рекомендувала» не використовувати переливання плазми тих, хто перехворів, при лікуванні COVID-19. Оновлені рекомендації було опубліковано на сайті ВООЗ.

Зазначається, що переливання плазми крові пацієнтам у некритичному стані не впливає на смертність від ковіду, а також не знижує ризик попадання на апарат штучної вентиляції легень. Даних, що доводять зв'язок переливання плазми зі зниженням ризику госпіталізації, немає.

Читайте також: У МОЗ назвали області-лідери по вакцинації від коронавірусу

У GDG також зазначили, що саме переливання є дорогим та витратним за часом. Так, необхідно виявити потенційних донорів, провести тестування на виявлення необхідних титрів антитіл, потім провести збирання плазми, забезпечити її зберігання та транспортування до місця призначення.

Як зазначає «Медуза», висновки були зроблені на основі 16 досліджень за участю 16 236 пацієнтів. Враховуючи результати, ВООЗ відтепер не рекомендує переливати плазму людей, що одужали, тяжкохворим та пацієнтам у критичному стані, а також «настійно не рекомендує» робити це людям з нетяжким перебігом захворювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше компанія Merck опублікувала фінальні результати третьої фази клінічних випробувань молнупіравіру – багатообіцяючої «пігулки від ковіда». Вони показали, що препарат не настільки ефективний, як передбачалося раніше.