Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) зареєструвала два нових рекорди мегаспалахів блискавок. Вони відбулися в так званих гарячих точках Північної та Південної Америки, повідомляється на сайті ВМО.
Так, найдовшим одиночним спалахом визнали той, який стався 29 квітня 2020 року в США. Він охопив відстань 768 ± 8 кілометрів, що дорівнює відстані між Лондоном та Гамбургом. Це на 60 кілометрів більше, ніж відстань, покрита попереднім рекордсменом. Та блискавка була зареєстрована у Бразилії у 2018 році.
Найтриваліша одиночна блискавка тривала 17,1 секунди під час грози над Уругваєм та півночі Аргентини 18 червня 2020 року. До цього найтривалішим вважався спалах тривалістю 16,73 секунди, зареєстрований 4 березня 2019 над Аргентиною.
Нові рекордні удари відбулися в гарячих точках гроз Мезомасштабної конвективної системи (MCS), динаміка яких допускає виникнення екстраординарних мегаспалахів, а саме, на Великих рівнинах у Північній Америці та в басейні Ла-Плата в Південній Америці.
Вчені відзначають, що обидві ці блискавки були одиночними, але виникли під час грози. Це означає, що ознаки наближення такого феномену є знаком для пошуку безпечного місця.
Удари блискавки можуть призвести до загибелі людей. Так, 1975 року від єдиного удару блискавки загинула 21 людина в Зімбабве. У 1994 році блискавка влучила в нафтосховище в Єгипті, спричинивши загоряння та призвівши до загибелі 469 людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Нагадаємо, у грудні минулого року ВМО офіційно зареєструвала новий температурний рекорд в Арктиці. У червні 2020 року температура у російському місті Верхоянську досягла 38 градусів Цельсія.