UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Папуа-Нової Гвінеї хоче на місяць заблокувати Facebook

Соціальну мережу заблокують для боротьби з фейками.

Департамент зв'язку та інформаційних технологій Папуа-Нової Гвінеї планує на місяць заблокувати соціальну мережу Facebook. За словами міністра зв'язку країни Сема Безіла, такий крок необхідний для того, щоб вивчити те, як користувачі використовують соціальну мережу, повідомляє Papua New Guinea Today.

"Цей час дозволить зібрати інформацію для виявлення користувачів, які ховаються за фейковими акаунтами користувачів, які завантажують контент порнографічного характеру, користувачів, які поширюють фейковую і недостовірну інформацію, а потім видалити їх з соціальної мережі", - заявив Безіл. На його думку, це дозволить користувачам, які використовують свої справжні імена, "користуватися соціальною мережею відповідально".

Безіл також додав, що місяць блокування дозволить департаменту проаналізувати користь чи шкоду від Facebook. За його словами, влада Папуа-Нової Гвінеї розглядає можливість створення власної соціальної мережі, в якій користувачі не зможуть використовувати фейкові акаунти.

Останнім часом найбільшій світовій соцмережі не щастить - її струсують потужні скандали, через які компанія переживає не кращі часи. Нещодавно, наприклад, новозеландський програміст звинуватив компанію у зборі даних користувачів, які пов'язані зі дзвінками та повідомленнями, причому підтвердив свої звинувачення документально.

Також став відомий внутрішній меморандум Facebook, який влітку 2016 року розіслав топ-менеджер компанії Ендрю Босуорт, в ньому описується "доктрина" соцмережі, згідно з якою будь-які засоби добрі для її зростання. У своєму листі Босуорт, який на той момент обіймав посаду віце-президента компанії, писав про "потворну правду" - про те що залучення користувачів виправдано, навіть якщо воно досягається сумнівними методами і може нести загрозу людям.

Нагадаємо, при цьому у Канаді розпочалося розслідування щодо ймовірного зловживання персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica. Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток "This is your digital life", який запитував у користувача дозвіл на доступ до особистої інформації. Згодом зібрані таким чином дані 270 тисяч користувачів були передані третім особам.