UA / RU
Підтримати ZN.ua

Винайдено ШІ-лазер, який може замінити стетоскоп

Легкість у використанні пристрою має покращити профілактику інсультів та передчасних зупинок серця, вважають вчені.

Вчені з Університету Глазго розробили лазерну установку зі штучним інтелектом, яка може дистанційно зчитувати частоту серцебиття людини та визначати ознаки серцево-судинних захворювань, передає The Guardian.

Пристрій спрямовує лазерний промінь на горло людини, записуючи зображення зі швидкістю 2 тисяч кадрів в секунду, що дозволяє точно виміряти амплітуду рухів аорти. Штучний інтелект відфільтровує інші рухи в тілі, зокрема від дихання, і фокусується на частотному діапазоні биття людського серця.

Перевага такого пристрою перед стетоскопом у тому, що ним можна користуватися без медичної підготовки: розробники пропонують встановлювати його у людних місцях, наприклад, ТРЦ, і навіть у приватних будинках. Отримані дані автоматично додаватимуться до електронної медичної карти людини. Аналіз цих даних дозволяє виявити зміни у частоті серцевих скорочень в порівнянні не із середнім статистичним показником серед населення, а враховуючи особливості серцевої діяльності конкретної людини.

Читайте також: Встановлено новий зв'язок між роботою серця та мозку

Крім того, завдяки високій точності в зборі даних, ШІ-лазер здатен розрізняти людей за ритмом биття їх серця, тобто його можна застосовувати як інструмент біометричної ідентифікації.

Розробники створили стартап-компанію LightHearted AI, яка зараз шукає венчурний капітал для просування цього пристрою.

У 2018 році німецькі вчені створили штучний інтелект, що здатен визначати інфаркт міокарда за ЕКГ пацієнта. За словами розробників, система працює з такою ж точністю, що й досвідчені кардіологи.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!