UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вікінги заводили домашніх кішок – вчені

Дослідники розшифрували геноми 200 кішок, які жили в проміжку часу від 15 тисяч років тому до початку XVIII століття.

Вчені заявили про те, що вікінги заводили домашніх кішок. Подібні висновки вчених були зроблені після аналізу решток однієї з тварин, які були знайдені в похованні в європейській частині Німеччини. Про висновки вчених повідомляє Phys.org.

Знайдені рештки датуються VIII-XI століттями нашої ери. Аналіз ДНК кішки показав, що вона вийшла зі Стародавнього Єгипту.

У ході дослідження вчені проаналізували геноми 200 кішок, які жили в проміжку часу між 15 тисячами років тому до початку XVIII століття. Аналіз мітохондріальних ДНК показав, що в давнину відбулися дві хвилі міграції тварин. Перша з них трапилася під час розвитку сільського господарства, а друга – після одомашнення кішки в Давньому Єгипті.

Читайте також: Вчені виявили невідомі форми життя на дні океану

Генетики припускають, що перша хвиля виникла через збільшення кількості гризунів, які шкодили сховищам зерна. Вчені прийшли до такого висновку через виявлення родинних зв'язків між кішками, які живуть в регіоні Родючого півмісяця - регіону на Близькому Сході, де взимку спостерігається підвищена кількість опадів. Причиною другої хвилі була міграція людей з Єгипту, де кішки були священними тваринами, в інші регіони Африки і Євразії.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили свідоцтва таємничої міграції людей з Євразії в Африку, яка сталася приблизно за тисячу років до нашої ери. Масштаби цього зворотного потоку виявилися несподівано великі: до чверті населення Африканського Рогу склали євразійські мігранти. Потім вони поширилися по всьому континенту.