UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вченим вдалося роздивитися пам'ять в мікроскоп

Дослідники також змогли відновити деякі зв'язки, ослаблені старінням.

Нейробіологи з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі за допомогою мініатюрного мікроскопа змогли роздивитися, як мозок мишей організовує пам'ять, пов'язуючи спогади один з одним. Крім того, дослідники також змогли відновити деякі зв'язки, які були ослаблені старінням. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature.

У ході дослідження вчені використовували мишей молодого і середнього віку для того, щоб перевірити, як організовується пам'ять про різні події, розділених п'ятьма або сімома днями. Мініатюрний мікроскоп дозволив вченим спостерігати за активністю нейронів, поки тварини переміщалися у своєму природному середовищі.

Читайте також: Вчені виявили в мозку нейронну мережу, що відповідає за алкоголізм

Кожна молода миша була послідовно поміщена в три камери, які відрізнялися запахом, формою, освітленням і матеріалом підлоги. Тварини пробули в першій камері тиждень, після чого їх перевели в другу камеру, а через п'ять годин - в третю, де вони отримали невеликий удар струмом. Через три дні тварин повернули у всі три камери.

Як і очікувалося, в третій камері миші завмирали в жаху, але, на подив учених, подібну поведінку вони демонстрували і в другій камері. Аналіз активності нейронів показав, що за спогади про події у другій та третій клітці відповідали одні і ті ж клітини мозку, тому спогади стали взаємопов'язаними.

З більш старшими мишами вчені проводили інший експеримент, дослідники хотіли перевірити, чи впливає вік на зменшення здатності нейронів порушуватися, що є умовою запам'ятовування. Мишей поміщали в дві камери з проміжком часу в п'ять годин, при цьому в другій камері тварин також било струмом. Через два дні тварин повернули до камери, але почуття страху вони показували тільки в другій. В даному випадку два блоки пам'яті не були пов'язаними.

Раніше вчені заявили про те, що тривалий прийом антибіотиків, який знищує кишкові бактерії, сповільнює ріст клітин мозку, що, в свою чергу, призводить до порушення пам'яті. Це свідчить про взаємозв'язок між мікрофлорою травної системи і головним мозком.