UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені зняли на відео глибоководну рибу з прозорою головою

Вона живе у «сутінковій зоні» океану.

Вчені, які працювали у водах затоки Монтерей, зняли на відео рідкісну рибу. У неї прозорий череп, крізь який дивляться два зелених ока – кулі, повідомляє Live science.

Ця істота відома як макропінна або бочкоок (Macropinna microstoma) і зустрічається дуже рідко. Вченим з Дослідницького інституту акваріуму Монтерей-Бей (MBARI) вдавалося побачити таку рибу лише дев'ять разів, хоча автономні апарати, які вони відправляли, здійснили понад 5600 занурень.

Зняти рибу на відео вдалося минулого тижня, коли дослідники вивчали морський світ на глибині 650 метрів у підводному каньйоні Монтерея, одному з найглибших на тихоокеанському узбережжі.

Читайте також: Вчені зняли на відео загадкову «рибу-перевертня»

Вчені зізналися, що одразу зрозуміли, що перед ними мікропінна. Вони називають зустріч із нею можливістю, яка випадає раз у житті, оскільки побачити цих риб вдається дуже рідко.

Очі риби яскраво світилися у світлі камери, їх можна було роздивитись крізь прозорий, наповнений рідиною екран, що закривав її голову. За словами вчених, очі істоти дуже чутливі і можуть дивитися строго вгору, через її маківку, або вперед. Перед очима риби є дві темні капсули, які вона використовує для нюху.

Макпропінни мешкають на території від Берингова моря до узбережжя Японії та Нижньої Каліфорнії. Ареал їхнього проживання – «сутінкова зона» океану, що знаходиться на глибині від 200 до 1000 метрів. Риби живуть на глибині від 600 до 800 метрів, де вода вже повністю занурюється у темряву.

На даний момент дослідникам не відомі розміри популяції цих риб. Вчені відзначають, що вони зустрічаються набагато рідше, ніж інші мешканці сутінкової зони, такі як риба-ліхтар.

Грунтуючись на дослідженнях, які були опубліковані в 2008 році, вчені вважають, що макропінни залишаються нерухомими, чекаючи на здобич, яка може пропливти над її головою. Утримувати себе практично нерухомо, риба може завдяки плоским плавникам, які виходять із її тіла. Риба піднімає очі вгору, завдяки чому може бачити силует здобичі, а зелений пігмент в очах дозволяє відфільтровувати сонячне світло з поверхні океану.

Щойно риба помічає медузу чи ракоподібне, вона починає рухатися до нього, спрямовуючи очі вперед. Вчені вважають також, що іноді макропінни відбирають їжу у синофорів – невеликих організмів, які тримаються щупальцями один за одного та захоплюють здобич. Прозорий щит навколо голови риби може захистити її від жалких елементів у щупальцях цих істот. Однак, така поведінка є лише припущенням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше морські біологи за допомогою глибоководного робота SuBastian змогли зняти на відео рідкісного "скляного" восьминога. Істоту вдалося "спіймати" на відстані 5100 кілометрів від узбережжя Австралії.