UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли в Китаї найдавнішу зелену водорість

Вік скам'янілостей становить більше мільярда років.

Вчені виявили на півночі Китаю в районі Наньфень скам'янілі останки зеленої водорості, які є найдавнішими відомими на даний момент. Як повідомляє "Популярная механика", водорость була знайдена в породах віком мільярд років.

Раніше найдавнішою відомою зеленою водоростю вважалася водорість, вік якої становив 0,8 мільярда років. Дослідники вважають, що цей тип водорості з'явився близько мільярда років тому, але нова знахідка може змусити переглянути цю оцінку.

Водорість отримала назву Proterocladus antiquus (вона відноситься до сифонокладових водоростей). Вчені детально розглянули водорість під мікроскопом і побачили, що вона має розгалужений багатоклітинний таллом - досить просунуту рису (перші зелені водорості, як вважається, були одноклітинними).

Певно, попередня оцінка появи зелених водоростей була занижена. Вони повинні були з'явитися раніше, оскільки мільярд років тому вже існували складні багатоклітинні форми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше чеським вченим вдалося знайти найдавнішу відому дерев'яну конструкцію у світі. Дослідники з'ясували, що дуб, з якого вона була виготовлена, зрізали 7275 років тому.