Вчені з інженерного коледжу при Університеті штату Орегон знайшли новий спосіб склування – кріозаморозки людини без утворення кристалів льоду. Відкриття, яке було описано в журналі PLоS One, дає великі можливості використання наднизьких температур для збереження живих тканин і органів.
У даний час процедура кріоконсервації - низькотемпературної заморозки живих біологічних об'єктів з можливістю відновлення їх функцій, використовується для зберігання крові, сперми, ембріонів та іншого біологічного матеріалу. Одним з основних недоліків процедури є кристалізація внутрішньої води, що може призвести до руйнування мембранних структур. Це обмежує можливості використання процедури.
У новій статті вчені запропонували математичну модель імітації процесу замерзання та заходи щодо мінімізації клітинних пошкоджень. Дослідники припустили, що якщо спочатку обробити клітини низькоконцентрованим кріопротектором, щоб дати їм набрякнути, а потім застосувати більш високу дозу, то процес склування пройде з набагато меншою токсичністю. У результаті виживаність клітин збільшилася з 10 до 80 відсотків.
За словами вчених, нова модель дозволяє виявляти найбільш безпечні кріопротектори, а також стеклувати більш складні тканини і навіть цілі органи.
Раніше повідомлялося про те, що вчені навчилися дистанційно відключати біль. Вчені розробили маленькі, гнучкі і широкі бездротові пристрої, які можуть бути імплантовані в будь-яку частину тіла. Крім того, завдяки радіоуправлінню пристрій може бути розміщено глибоко в тілі, наприклад, у шлунку або серці, щоб активувати нейрони саме цього органу.