UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли "слабке місце" тихоходок

Мініатюрні істоти бояться довгого впливу високих температур.

Вчені з Копенгагенського університету заявили про те, що їм вдалося знайти "слабке місце" у тихоходок, що вважаються найвитривалішими істотами на Землі. Виявилося, що ці мініатюрні створіння бояться тривалого впливу високих температур, повідомляє Science Alert.

Коли умови стають несприятливими, тихоходки можуть висушити своє тіло і перейти в стан "відкладеної анімації" на роки. У такому стані вони можуть пережити вплив низьких температур, високого тиску і космічних променів, а також відсутність кисню. Але тепер дослідники змогли знайти "ахіллесову п'яту" цих істот.

Виявилося, що тихоходки погано переживають вплив високих температур навіть в зневодненому стані. Чим довше вони знаходяться при високих температурах, тим нижчі їхні шанси на виживання.

Дослідники відзначають, що їх відкриття ілюструє вплив глобального потепління на тваринний світ. Зростання глобальних температур вже вплинуло на тварин і рослини, а до подальшого їх підвищення зможуть адаптуватися не всі.

У ході дослідження вчені провели спостереження за активними та зневодненим тихоходками. У групі активних істот, які не були акліматизовані до високих температур, загинуло 50% тихоходок після всього 24 годин при температурі 37,1 градуса Цельсія. Після того, як тихоходки пройшли акліматизаційний період, протягом якого вони дві години перебували при температурі 30 градусів Цельсія, і ще два – при 35, температура настання смерті підвищилася до 37,6 градусів Цельсія.

Зневоднені тихоходки показали інші результати: 50% популяції загинуло після того, як провело 24 години при температурі 63,1 градуси Цельсія. Подальші досліди показали, що істоти гинуть швидше, якщо температура піднімається вище.

Попередні дослідження показували, що зневоднені тихоходки можуть пережити півгодини при 151 градусі Цельсія. Нові дані свідчать про те, що чим довше ці істоти перебувають при високих температурах, тим нижчі їхні шанси на виживання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше японські дослідники заявили про відкриття нового, 168 виду тихоходок. Істота отримала назву Macrobiotus shonaicus. Виявилося, що даний вид тихоходок здатний розмножуватися в лабораторних умовах, що спостерігається нечасто. Крім того, дослідники помітили відмінності геному нового виду від генома родичів.