UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли зв'язок між тривожністю і хворобою Альцгеймера

Тривога прискорює прогресування захворювання.

Вчені заявили про те, що високий рівень тривожності може прискорити прогресування хвороби Альцгеймера. За їхніми словами, відчуття тривоги і страху часто спостерігається у людей, які страждають легкими когнітивними порушеннями, і може бути раннім індикатором хвороби Альцгеймера, повідомляє «Популярная механика».

У ході дослідження вчені спостерігали за 339 пацієнтами, середній вік яких склав 72 роки. У всіх випробовуваних були діагностовані легкі когнітивні розлади, причому 72 з них прогресували до хвороби Альцгеймера, в той час як інші 267 залишалися стабільними протягом декількох років. Дослідники провели МРТ кожному учаснику, щоб визначити вихідні обсяги гіпокампу і енторинальної кори - двох областей мозку, які відіграють роль у запам'ятовуванні інформації.

Учасників дослідження також перевірили на наявність алеля APOE ε4, який визнаний найбільш поширеним фактором ризику розвитку хвороби Альцгеймера і пов'язаний з більш раннім віком початку захворювання. Нарешті, для вимірювання рівня тривожності вчені використовували спеціальні клінічні тести.

Виявилося, що гіпокамп і енторинальна кора пацієнтів з хворобою Альцгеймера була значно меншою, ніж у інших учасників експерименту. У них також була більш висока частота алеля APOE ε4. Відзначається, що ці чинники дослідники очікували виявити, оскільки про них згадувалося в попередніх дослідженнях. Але вчені знайшли ще один фактор, який впливав на прогресування легких когнітивних порушень до хвороби Альцгеймера - тривожність.

Дослідники вважають, що зниження рівня тривожності може уповільнити прогрес нейродегенеративного захворювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені продемонстрували зв'язок мікрофлори кишечника з хворобою Альцгеймера

Раніше вчені з Університету Пенсільванії вивчили тканини мозку померлого донора і знайшли в них ознаки нового нейродегенеративного захворювання. Хворобу викликає рідкісна генетична мутація, а за ознаками вона схожа на хворобу Альцгеймера.