UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли в ПАР кістяне знаряддя праці віком мільйон років

Знахідка належала парантропам - масивним австралопітекам.

У Південно-Африканській Республіці археологи знайшли кістяне знаряддя праці, яке належало масивним австралопітекам, повідомляє N + 1. Його виготовили приблизно між 1,4 і 1 мільйоном років тому. Вчені припускають, що зброю використовували для викопування бульби, видобутку термітів та оброблення фруктів.

У ПАР знаходиться пам'ятник Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Колиска людства - це цілий комплекс вапнякових печер, в яких виявили численні скам'янілості ранніх Homo та інших викопних видів гомінідів древністю до 3,5 млн років.

Під час розкопок в печері Купера команда вчених виявила стоянку парантропів та їх скам'янілі останки. Вони проаналізували понад 20 тисяч знахідок з печери Купера і порівняли їх з колекціями з печер Стеркфонтейн, Сварткрас й Кромдрай.

В результаті вони ідентифікували 12 кісткових знарядь, проте серед усіх, тільки про одне вчені з упевненістю заявили, що його виготовив масивний австралопітек. Це був фрагмент довгої кістки з заокругленим кінцем. А решта 11 предметів або були створені природним шляхом, або встановити їхнє походження було неможливо.

Вчені вважають, що єдине кісткове знаряддя праці має округлий і сильно відполірований кінець. Швидше за все, парантропи виготовили його з останків парнокопитних тварин.

Спочатку, на думку вчених, такі предмети використовувалися як знаряддя для викопування бульб, а також видобутку термітів. Але після того, як вони провели детальний аналіз текстури поверхні кістки, то зрозуміли, що це знаряддя парантропи використовували і для оброблення фруктів.

Читайте також: Археологи знайшли у Франції велике поселення епохи Меровінгів

Нагадаємо, що мексиканські археологи закопають древню будову ацтеків. А все через брак фінансування для розкопок.