UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли рослину, яка допомагає при лікуванні коронавірусу

Цією рослиною виявився полин.

Група дослідників з Данії, Німеччини та Гонконгу довела, що екстракт полину ефективно бореться з коронавірусом в в лабораторних умовах, повідомляє Medicalxpress.

Автори перевірили на людських клітинах ефективність артемізиніну - це речовина, яка міститься в полині та його похідних - артесунаті та артеметері. Крім цього, вони також перевірили дію звичайного екстракту Artemisia annua проти коронавірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19.

Artemisia annua - це однорічна трав'яниста рослина сімейства айстрових. Її екстракти використовують для лікування малярії. Найбільш поширені види лікування засновані на артемізинині. Найчастіше рослина зустрічається в частинах Азії та Північної Америки.

Похідні артемізиніну містять артесунат і артеметер. Їх використовують для лікування пацієнтів з малярією. Їх безпеку доведена. У новому дослідженні вчені хотіли визначити, чи є якась ефективність артемізиніну або його похідних для лікування пацієнтів з коронавірусом.

В рамках експерименту вчені заразили тканини людини вірусом SARS-CoV-2 в чашках Петрі, а потім додали артемізинін або його похідні. За основу моделей вірусів вони використовували німецький штам SARS-CoV-2 з Мюнхена і данський штам з Копенгагена.

У підсумку всі чотири екстракти можуть успішно пригнічувати вірус у всіх клітинних лініях, і навіть в клітинах легенів. Найбільш ефективним виявився артесунат, за ним слідує артеметер, екстракт Artemisia annua і артемізинін.

Це перше такого роду дослідження, яке однозначно доводить можливість створення препарату для лікування COVID-19 на основі похідних артемізиніна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: В Індонезії зафіксували найвищий показник смертності від коронавірусу за весь час пандемії

Нагадаємо, що імунна відповідь після вакцинації від коронавірусу може бути пов'язана з віком. Американські вчені заявили про те, що існує зв'язок між віком і титрами нейтралізуючих антитіл до класичного штаму і "бразильського" варіанту коронавірусу. За їхніми словами, люди похилого віку більш сприйнятливі до захворювання навіть після щеплення. Разом з тим, вакцинація все одно важлива, оскільки захищає від тяжкого перебігу COVID-19.