UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли останки одного з останніх іхтіозаврів на Землі

Істота мешкала на нашій планеті 130 мільйонів років тому.

Міжнародна група вчених із Канади, Колумбії та Німеччини виявила останки нового виду рептилій. Як повідомляється на сайті Університету Макгілла, істота була одним із останніх іхтіозаврів, які жили на Землі.

Зазначається, що дослідники виявили череп, що добре зберігся, довжина якого становить приблизно метр. За словами вчених, у нового виду розвинулися унікальні зуби, які дозволяли йому харчуватися великою здобиччю.

«У той час як інші іхтіозаври мали дрібні зуби однакового розміру для годування дрібною здобиччю, цей новий вид змінив розмір і відстань між зубами, щоб створити арсенал для знищення великої їжі, такої як велика риба та інші морські рептилії», - заявив Ханс Ларрсон, директор музею Редпат в Університеті Макгілла.

Новий вид назвали Kyhytysuka, що у перекладі з мови корінних жителів центральної Колумбії означає «той, що ріже чимось гострим».

Читайте також: Палеонтологи виявили у США останки «качконосого» динозавра

Вчені відзначають, що виявлення нового виду проливає світло на еволюцію іхтіозаврів. Вони порівняли останки Kyhytysuka з іншими подібними рептиліями юрського та крейдового періоду, та змогли визначити новий тип іхтіозаврів.

За словами дослідників, новий вид існував у ранньому крейдяному періоді – важливому часі змін історії нашої планети. Тоді Земля виходила із відносно прохолодного періоду, рівень моря підвищувався, а суперконтинент Пангея розділився на північну та південну частини суші.

«Багато класичних морських екосистем юрського періоду, що складаються з глибоководних іхтіозаврів, плезіозаврів з короткою шиєю і адаптованих до моря крокодилів, змінилися новими лініями плезіозаврів з довгою шиєю, морських черепах, великих морських ящірок, званих мозазарами, а тепер і цього іхтіозавра", - заявила одна з авторів дослідження Дірлі Кортес.

Вчені також додали, що їм вдалося виявити безліч нових видів у породах, у яких було знайдено нового іхтіозавра. Вони вважають, що на той час цей регіон Колумбії був «гарячою точкою» біорізноманіття. Дослідники мають намір провести подальший аналіз знайдених останків, щоб краще зрозуміти еволюцію морських екосистем у перехідний час.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені виявили в Альбукерке, штат Нью-Мексико, останки стародавньої акули, яка мешкала на Землі 300 мільйонів років тому. Аналіз її зубів показав, що вона належала до нового виду цих гігантських хижаків.