UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли останки «жахливої» ящірки – ровесниці динозаврів

Довжина тіла тварини сягала восьми метрів.

Вчені заявили про те, що їм вдалося виявити останки «жахливого» виду ящірок, які полювали в океанах Землі 66 мільйонів років тому. Тварина отримала назву Khinjaria acuta, її довжина становила близько восьми метрів, а в пащі у неї розташовувалися «кинжалоподібні» зуби, повідомляє ВВС.

За словами вчених, ящірка жила поряд з такими динозаврами як тиранозавр рекс та трицератопс. Їхнє дослідження ґрунтується на аналізі черепа та інших останків, знайдених у Марокко.

Читайте також: У розквіті: вчені розповіли, як загинули динозаври

Ведучий автор дослідження Нік Лонгріч з Університету Бата заявив, що «химерний» вид мав «обличчя демона і зуби, схожі на ножі». Тому дослідники вирішили дати йому відповідну назву.

«Слово хінджар арабською означає «кинжал», а acuta латинською означає «гострий», тобто буквально «гострий кинжал» або «гострий ніж», - додав доктор Лонгріч.

Khinjaria acuta – представник сімейства гігантських морських ящірок, відомих як мозазаври, далеких родичів сьогоднішніх варанів Комодо та анаконд. І мозазаври, і динозаври вимерли наприкінці крейдяного періоду, близько 66 мільйонів років тому.

Їх зникнення відкрило моря для китів, тюленів та риб, таких як риба-меч та тунець. Але їх вимирання означало також, що у морських харчових ланцюгах поменшало вищих хижаків.

«Схоже, що за останні 66 мільйонів років у структурі екосистеми відбулися величезні зміни. Ця неймовірна різноманітність вищих хижаків пізнього крейди незвичайна, і ми не бачимо цього у сучасних морських спільнотах. Чи є щось у морських рептиліях, що призвело до зміни екосистеми, чи здобичі, чи, можливо, навколишнього середовища, ми не знаємо. Але це був неймовірно небезпечний час для риб, морських черепах і навіть морських рептилій», - заявив Лонгріч.

Раніше вчені вперше виявили «прийом їжі», що зберігся в останках тиранозавра, який загинув близько 75 мільйонів років тому.