UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли новий вид "примарної акули" з дивною головою

Її знайшли біля узбережжя Таїланду.

Вчені знайшли у глибинах Андаманського моря біля берегів Таїланду раніше невідомий вид «акул-привидів». Він відрізняється масивною головою, гігантськими очима, що переливаються, і перистими плавцями, повідомляє Live Science.

Істота отримала назву Chimaera supapae. Це хрящова риба, яка належить до найдавнішого відомого сімейства Chimaeriformes. Ці риби є далекими родичами акул та скатів.

Читайте також: У лісах Амазонки зафіксовано новий вид величезних змій

Chimaeras («химери») населяють континентальні схили та океанські хребти глибокого моря. Вони живуть на глибині понад 500 метрів і ховаються в темних водах, харчуючись донними тваринами, такими як ракоподібні, молюски та черв'яки.

«У світі було всього 53 відомих виду химер; це стало 54», - заявив провідний автор дослідження Девід Еберт, програмний директор Центру дослідження тихоокеанських акул при Університеті штату Сан-Хосе в Каліфорнії.

Загальні назви химер - акула-привид і риба-щур - походять від їхніх великих блискучих очей і щурячіх, загострених тіл. Деякі види можуть виростати до двох метрів завдовжки.

Вчені виявили мертвого статевонезрілого самця риби в 2018 році. Його визнали новим видом по «масивній голові з короткою мордою» та великим овальним очам, які становлять понад 32% від загальної довжини голови.

Нагадаємо, нещодавно українські вчені відкрили новий вид п'явок.