UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли найдавніші свідчення присутності людини в Північній Америці

Дослідники знайшли сліди, залишені в м'якому бруді.

Вчені з університетів Арізони і Борнмута, а також співробітники Служби національних парків і Геологічної служби США вивчили сліди ніг, які були залишені в м'якому бруді в штаті Нью-Мексико. Вони прийшли до висновку, що люди жили тут до 23 тисячі років тому, повідомляє Naked science.

Питання про те, коли перші поселенці з'явилися в Америці, далеке від вирішення. Дати заселення континентів постійно переглядають, деякі з дослідників говорять, що Америку заселили ще 33 тисячі років тому.

Згідно з іншими роботами, всі корінні жителі обох континентів походять від однієї популяції з Сибіру, що мігрувала туди через Берингію не раніше 23 тисяч років тому, на піку останнього льодовикового максимуму, коли Берингова протока замерзла.

У ході нового дослідження вчені вивчили сліди, які були залишені в м'якому бруді озера Отеро. На їхню думку, люди жили на території Нью-Мексико до 23 тисяч років тому, а в глибині материка з'явилися ще раніше.

Сліди датували за допомогою радіовуглецевого методу. Для однієї частини вік склав 23 тисячі років, для іншої - 21 тисячу. Розмір відбитків ніг свідчить про те, що в основному їх залишили підлітки і діти, але зустрічаються і дорослі відбитки. В озері також виявили сліди викопних тварин: мамонта, гігантського лінивця, жахливого вовка і птахів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У Марокко знайшли свідчення найдавнішого виготовлення одягу

Раніше вчені з США та Іспанії заявили про те, що до приручення вогню древні люди використовували для приготування їжі гарячі джерела. На це, на їхню думку, вказують сліди гідротермальних джерел, знайдені в ущелині Олдувай в Танзанії.