UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли на кістках стародавнього лінивця сліди зубів каймана

Лінивець жив на Землі близько 13 мільйонів років тому.

Вчені з Південної Америки вивчили останки лінивця, який жив в Перу 13 мільйонів років тому, і знайшли на них сліди зубів хижака. Проаналізувавши їх, дослідники прийшли до висновку, що цим хижаком був кайман, повідомляє «Популярная механика».

Останки тварини були знайдені ще в 2004 році поряд з річкою Напо - лівою притокою Амазонки. Разом з тим, вивчили їх тільки зараз.

Геологічна формація Пебас, де знайшли понівечену кістку, вивчена досить давно. Попередні дослідження показали, що в епоху міоцену це була болотиста місцевість, що кишить крокодилами і кайманами. Всього вчені нарахували сім видів крокодилячих. Сліди на скам'янілостях лінивця можуть належати лише одному кайманові Purussaurus - найбільшому з плазунів, що жили тут в той час . Він досягав шести метрів в довжину, а сила його укусу, на думку вчених, була в два рази більшою, ніж у тираннозавра рекса.

Травоїдні тварини, в тому числі лінивці, ходили по краю водойми в пошуках їжі. На великогомілковій кістці лінивця вчені знайшли неглибокі ями і подряпини, а також наскрізні отвори. Це свідчить про те, що кайман схопив жертву за передню ногу і потягнув під воду. Вчені знайшли 46 слідів від зубів і не помітили ознак регенерації, що свідчить про те, що лінивець не зміг вирватися із зубів каймана.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Тварини могли впадати в подобу сплячки ще 250 мільйонів років тому - вчені

Раніше вчені розповіли про те, чому динозаври були такими великими. На їхню думку, цьому сприяла унікальна будова кісток динозаврів.