Астрономи виявили екзопалнету розмірами з Сатурн, яка обертається навколо ультрахолодного карлика на відстані 35 світлових років від Землі. Як повідомляє «Популярная механика», це перше відкриття планети за допомогою астрометричного методу в радіохвилях.
Газовий гігант обертається навколо свого світила за 221 день і перебуває на відстані 0,3 астрономічних одиниці від нього (астрономічна одиниця - відстань від Землі до Сонця). Згідно з розрахунками астрономів, маса зірки в 0,06-0,08 більша за масу Сонця.
Планета була ідентифікована за допомогою астрометричного методу, що полягає в ідентифікації руху зірки в космосі і виявлення крихітних коливань в русі, викликаних гравітаційною ефектом планети.
У цьому випадку ефект спостерігається особливо виразно, оскільки велика планета обертається навколо невеликої зірки і її гравітаційний вплив більш відчутний. Виявивши планету, дослідники були здивовані, оскільки очікували, що її маса буде порівнянна з масою Юпітера, а орбіта - ширшою. Вчені також підкреслюють, що ідентифікація такої величезної планети на порівняно невеликій орбіті було важким завданням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа помітили незвичайне явище - зникнення масивної зірки в карликовій галактиці. Дослідники припускають, що яскравість зірки могла різко впасти або ж вона зникла за хмарою пилу. Можливо також, що вона перетворилася на чорну діру без освіти наднової.