UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені зможуть діагностувати ранню стадію раку за допомогою протеїну малярії

Білки допоможуть виявити ракові клітини в зразках крові.

Вчені з Копенгагенського університету розповіли про новий метод виявлення раку на ранніх стадіях. Як повідомляє Naked science, в основі методу лежить білок, вироблений паразитами малярії. Зазначається, що дослідники вже провели випробування методу і змогли довести його ефективність.

Вчені виявили, що протеїн VAR2CSA зв'язується з полісахаридом, відомим як онкофетальный хондроїтин сульфат (oncofetal chondroitin sulfate). Ці молекули присутні в 95% усіх типів раку.

Для верифікації методу вчені додали у п'ять мілілітрів крові десять ракових клітин, а потім спостерігали за тим, як поведе себе протеїн. За його допомогою їм вдалося зловити дев'ять з десяти клітин. Крім того, дослідники перевірили дію VAR2CSA на зразках крові пацієнтів, які страждають від раку передміхурової залози, печінки, легенів і підшлункової залози. У всіх чотирьох випадках білок вказав на наявність раку.

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.