Вчені заявили про те, що, починаючи з 2000 року, концентрація метану в атмосфері Землі почала зростати, що може стати причиною прискорення процесу зміни клімату, повідомляє ВВС.
Метан сприяє виникненню парникового ефекту більше, ніж вуглекислий газ. На думку дослідників, якщо вироблення метану не буде взято під жорсткий контроль, зусилля, спрямовані на боротьбу зі змінами клімату, будуть марними.
В останні два роки концентрація метану зростала на 10 мільярдних часток на рік і більше, зараз вона складає понад 1850 частин на мільярд. Для порівняння, концентрація вуглекислого газу - всього 400 частин на мільярд.
За словами дослідників, у метану є безліч джерел, але основним з них став розвиток сільського господарства, зокрема, розведення корів та інших жуйних тварин, а також вирощування рису. Іншими причинами, які викликають підвищення концентрації метану в атмосфері, є викиди від водно-болотних угідь та хімічні реакції, які повинні видаляти метан з атмосфери. Концентрації необхідних для цього хімічних сполук могли змінитися.
Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.