UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені заявили про нову небезпеку вживання алкоголю

Надмірне вживання алкоголю підвищує ризик розвитку фібриляції передсердь.

Вчені заявили про те, що підвищення кількості алкоголю, який вживає людина, підвищує частоту серцевих скорочень, що може призвести до розвитку фібриляції передсердь, повідомляє MedicalXpress.

У ході дослідження вчені вивчили дані більше трьох тисяч осіб, які відвідали Октоберфест в 2015 році. Тоді добровольцям робили електрокардіограму і вимірювали концентрацію алкоголю у повітрі, як вони видихали. Крім того, дослідники враховували також стать, вік, наявність серцево-судинних захворювань, вживання ліків, паління та інше.

Виявилося, що висока концентрація спирту у повітрі, що видихалося, пов'язана зі збільшенням частоти серцевих скорочень, при цьому залежність була лінійною і не мала порогових значень.

"Ми поки що не можемо однозначно сказати, що високий серцевий ритм, пов'язаний з вживанням алкоголю, шкідливий. Але ми точно знаємо, що у людей з високим серцевим ритмом найчастіше розвиваються аритмія і фібриляція передсердь. Тому цілком імовірно, що підвищення серцевого ритму після вживання алкоголю може призвести до аритмії", - заявив один з дослідників Морітз Стіннер.

Раніше вчені заявили про те, що захворювання на рак при палінніможе бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.